Panathinaikos A.C. Fans Community
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Panathinaikos A.C. Fans Community

Η διαδικτυακή γωνιά όλων των Παναθηναικών
 
ΦόρουμΦόρουμ  ΑναζήτησηΑναζήτηση  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

 

 Δεν φταίς εσύ...Εγώ φταίω

Πήγαινε κάτω 
4 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Athinaios 13
Admin
Athinaios 13


Αριθμός μηνυμάτων : 462
Ηλικία : 34
Location : Athens
Registration date : 08/11/2007

Δεν φταίς εσύ...Εγώ φταίω Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Δεν φταίς εσύ...Εγώ φταίω   Δεν φταίς εσύ...Εγώ φταίω Icon_minitimeΤρι 08 Ιαν 2008, 01:05

Δεν φταίς εσύ...Εγώ φταίω


Αυτό το κείμενο ήταν στην αναμονή χρόνια τώρα. Έστω κι αργά βρήκα το θάρρος να το δημοσιεύσω αφού μετά τα χθεσινά κατάλαβα ,αναθεώρησα και τώρα ζητάω συγχώρεση προσωπικά στους υπεύθυνους της παε ,τον καθένα στον τομέα του ,τον κύριο βαρδινογιάννη και σε διάφορους δημοσιογράφους που τους έβλεπα μέχρι τώρα ως εχθρούς.
Χθες στο γήπεδο όντως δημιουργήθηκε μια …περίεργη κατάσταση ,όχι όμοια σαν τις άλλες. Ο οργανωμένος κόσμος του Παναθηναϊκού έδωσε το παρών και δημιουργήθηκαν προβλήματα για πολλούς.
Στο παρακάτω κείμενο θα αναφέρω πράγματα και στιγμές που φταίω προσωπικά εγώ και όχι ο κ. Αθανασσόπουλος και ο κ. Βαρδινογιάννης. Ίσως αυτά που θα πω να αναγκάσουν και εσένα που διαβάζεις να παραδεχτείς πως φταίς και να σε κάνουν να βρεις το θάρρος που σου λείπει και να ζητήσεις συγνώμη…
Δεν φταις εσύ κ. Αθανασσόπουλε που χθες δεν επαληθεύτηκε η δικαιολογία που είχες δώσει πριν 2 μέρες ,ότι το μεγαλύτερο κομμάτι της θ.7 έχει διατεθεί στα σχολεία και παρ’ όλα αυτά κανένα σχολείο δεν έδωσε το παρόν χθες. Και μετά εγώ είχα το θράσος να σε ειρωνευτώ με συνθήματα και να σε βρίσω. Φταίω μόνο εγώ που άφησα τόσο χρόνο να περάσει και να με περνάς εσύ για άνθρωπος μηδαμινής νοημοσύνης και να νομίζεις ότι έχεις να κάνεις με ένα άτομο που δεν έχει κρίση ,που δεν έχει αντίδραση.
Δεν φταις εσύ κ. Αθανασσόπουλε που χθες συνέχισα να σε βρίζω και να σε κατηγορώ για όλα αυτά που έχεις κάνει ,χαλώντας το γιορτινό κλίμα που είχε δημιουργηθεί. Φταίω μόνο εγώ που στις δύο προηγούμενες μου επισκέψεις στην φιλοξενούμενη έδρα …της λεωφόρου δεν έβγαλα μιλιά και σε άφησα στο απυρόβλητο .
Δεν φταις εσύ κ. Βαρδινογιάννη που σου αφιέρωσα χθες τόσα συνθήματα ,που σου ζητούσα να φύγεις ,που σε μπινελίκωνα, σε μούντζωνα και το ήθελα και το φώναζα όλο και πιο δυνατά δημιουργώντας μια άσχημη κατάσταση στο υπόλοιπο γήπεδο. Φταίω μόνο εγώ που σε άφηνα τόσο καιρό να βιάζεις τα όνειρα μου ,τον Παναθηναϊκό μου και να μην μιλάω. Φταίω μόνο εγώ που χθες δεν κατάλαβα ότι πάρα πολλοί από όλο το γήπεδο ήθελαν να ακουστούν αυτά τα συνθήματα και να σου ζητήσουν να φύγεις ,που δεν κατάλαβα ότι έχω την ίδια επιθυμία με όλο τον υπόλοιπο κόσμο.
Δεν φταις εσύ που χθες σου χάλασα την γιορτή για τα 100 χρόνια του Παναθηναϊκού σου .Φταίω μόνο εγώ που δεν κατάλαβα ποια είναι η πραγματική γιορτή του Παναθηναικου και δεν την επιδιώκω τόσο καιρό ,εκφράζοντας τα συναισθήματα μου. Ναι, να φύγεις.
Δεν φταις εσύ κ. Γκόντζε που σήμερα μιλάς για μια αλητεία 100 ανεγκέφαλων που έβριζαν την παε και τον κ. ευεργέτη. Φταίω εγώ που άφηνα τον εαυτό μου να πιστεύει ότι οι εχθροί του Παναθηναϊκού είναι μόνο αλλόθρησκοι. Τελικά είναι και ίδιοι Παναθηναϊκοί που μπερδεύουν στην πορεία το συναίσθημα με το χρήμα και την δόξα.


Χθες λοιπόν Κυριακή 6/1/2008 ο Παναθηναικός γιόρτασε τα 100 χρόνια ύπαρξης του με μια ιδιοκτησία που τον μικραίνει όλο και περισσότερο ,που ξενερώνει όλο και περισσότερο κόσμο ,που μιζεριάζει και μαραίνει όλο και γρηγορότερα αυτό το πανέμορφο και βαρβάτο τριφύλλι. Εγώ σαν κυρίαρχος του εαυτού μου ζητάω από όλη την ιδιοκτησία συγνώμη που δεν κατάλαβα ποια πρέπει να είναι η στάση μου. Που δεν κατάλαβα ότι πρέπει να φωνάζω και να παλεύω για ότι πιστεύω…

Υς1: σχολεία δεν υπήρχαν χθες .ούτε έξω, ούτε μέσα στις θύρες.
Υς2: sold out ανακοινώθηκε το Σάββατο ,κενά στα καθίσματα υπήρχαν και μάλιστα αρκετά.
Υς3: ακαδημίες που φοβήθηκαν τους αλήτες ρομαντικούς είπατε ,ακαδημίες δεν είδαμε πουθενά.


πολλά ψέματα

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 1908
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://panathinaikos.forumotion.com
kostas13
Green Moderators
kostas13


Αριθμός μηνυμάτων : 99
Registration date : 21/11/2007

Δεν φταίς εσύ...Εγώ φταίω Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δεν φταίς εσύ...Εγώ φταίω   Δεν φταίς εσύ...Εγώ φταίω Icon_minitimeΤρι 08 Ιαν 2008, 01:17

ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ ΜΕΓΑΛΕ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΚΕΙΜΕΝΟ cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
old guard
Γηπεδόβιος
old guard


Αριθμός μηνυμάτων : 25
Registration date : 15/11/2007

Δεν φταίς εσύ...Εγώ φταίω Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δεν φταίς εσύ...Εγώ φταίω   Δεν φταίς εσύ...Εγώ φταίω Icon_minitimeΤρι 08 Ιαν 2008, 13:58

Εγω αυτο λεω και θα λεω χρονια..
ΕΜΕΙΣ ΦΤΑΙΜΕ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
old guard
Γηπεδόβιος
old guard


Αριθμός μηνυμάτων : 25
Registration date : 15/11/2007

Δεν φταίς εσύ...Εγώ φταίω Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δεν φταίς εσύ...Εγώ φταίω   Δεν φταίς εσύ...Εγώ φταίω Icon_minitimeΠαρ 25 Ιαν 2008, 15:22

Γιά νά δούμε πόσοι θά τσιμπίσουν απο την [ξαφνικη] μεταγραφή του Σπυροπουλου ενω ειχε σχεδον κλεισει στό γαβρο.
Και που ειστε ακομα.
Θα κανουν πολλες πονηριες για να ξαναβαλουν τον κοσμο σέ λήθαργο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Athinaios 13
Admin
Athinaios 13


Αριθμός μηνυμάτων : 462
Ηλικία : 34
Location : Athens
Registration date : 08/11/2007

Δεν φταίς εσύ...Εγώ φταίω Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δεν φταίς εσύ...Εγώ φταίω   Δεν φταίς εσύ...Εγώ φταίω Icon_minitimeΠαρ 25 Ιαν 2008, 18:15

Ξέρεις ποια είναι η μετάφραση της συγκεκριμένης κίνησης; Θα στην εξηγήσω απο δύο διαφορετικές σκοπιές.

Απο του τζίγγερ:
Μου είπες χθες κ.βγενόπουλε να βοηθήσεις χρηματικά; Ποιος νομίζεις πως είμαι και θα δεχτώ δωρεές; Η μεγαλύτερη οικογένεια είμαι στην ελλάδα και μου λες για χρήματα; Δίνω έτσι για την καύλα μου 1,5 μύριο για έναν σπυρόπουλο για να μάθετε να με αμφισβητείτε.
Επίσης θα θολώσω και τα νερά με μεταγραφή που ήταν έτοιμη για γαύρο και θα δείξω ότι είμαι εγώ το αφεντικό και κάνω κουμάντο.


Απο την δικιά μου:

Ο Τσακίρης τον έπιασε κορόιδο τον τζίγγερ ,του πήρε όσα περισσότερα μπορούσε για έναν παίκτη που δεν τα αξίζει.
Το ποτάμι δεν γυρίζει πίσω ,οι εξελίξεις έχουν δρομολογηθεί και τα πράγματα θα πάρουν τον δρόμο τους. Ο κόσμος έχει ξυπνήσει και απαιτεί αλλαγή τώρα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://panathinaikos.forumotion.com
nikosx13
Πρωτάρης
nikosx13


Αριθμός μηνυμάτων : 7
Ηλικία : 39
Location : irakleio kri tis
Σύνδεσμος /Club : palefip irakleiou kritis
Registration date : 17/03/2008

Δεν φταίς εσύ...Εγώ φταίω Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δεν φταίς εσύ...Εγώ φταίω   Δεν φταίς εσύ...Εγώ φταίω Icon_minitimeΔευ 17 Μαρ 2008, 20:10

ΚΑΛΑ ΤΑ ΛΕΤΕ ΠΑΙΔΙΑ ΑΛΛΑ Ο ΤΖΙΚΕΡ ΔΕΝ ΑΚΟΥΗ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.pao.gr
Athinaios 13
Admin
Athinaios 13


Αριθμός μηνυμάτων : 462
Ηλικία : 34
Location : Athens
Registration date : 08/11/2007

Δεν φταίς εσύ...Εγώ φταίω Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δεν φταίς εσύ...Εγώ φταίω   Δεν φταίς εσύ...Εγώ φταίω Icon_minitimeΤρι 18 Μαρ 2008, 02:06

o τζίγγερ δυστιχώς δείχνει σε όλους ότι δεν κάνει για τον Παναθηναικό και είναι λίγος
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://panathinaikos.forumotion.com
nikosx13
Πρωτάρης
nikosx13


Αριθμός μηνυμάτων : 7
Ηλικία : 39
Location : irakleio kri tis
Σύνδεσμος /Club : palefip irakleiou kritis
Registration date : 17/03/2008

Δεν φταίς εσύ...Εγώ φταίω Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δεν φταίς εσύ...Εγώ φταίω   Δεν φταίς εσύ...Εγώ φταίω Icon_minitimeΤρι 18 Μαρ 2008, 14:26

poli ligos athinaie 13 mas exei gamisi o kargiolis
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.pao.gr
Athinaios 13
Admin
Athinaios 13


Αριθμός μηνυμάτων : 462
Ηλικία : 34
Location : Athens
Registration date : 08/11/2007

Δεν φταίς εσύ...Εγώ φταίω Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δεν φταίς εσύ...Εγώ φταίω   Δεν φταίς εσύ...Εγώ φταίω Icon_minitimeΤρι 18 Μαρ 2008, 14:29

το θέμα είναι τι κάνουμε κι εμείς.
Για αυτόν τον λόγο γράφτηκε και το συγκεκριμένο κείμενο.
Δεν είναι ανίκητος ,εμείς του διοχετεύουμε κάθε μέρα όλο και περισσότερη δύναμη. Με την παθητικότητα μας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://panathinaikos.forumotion.com
nikosx13
Πρωτάρης
nikosx13


Αριθμός μηνυμάτων : 7
Ηλικία : 39
Location : irakleio kri tis
Σύνδεσμος /Club : palefip irakleiou kritis
Registration date : 17/03/2008

Δεν φταίς εσύ...Εγώ φταίω Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δεν φταίς εσύ...Εγώ φταίω   Δεν φταίς εσύ...Εγώ φταίω Icon_minitimeΤρι 18 Μαρ 2008, 14:35

kati prepi na kanoume tote alla olloi mazi olloi osoi agapane tin trifilara kai oxi osoi den dinoun simasia kai apla lene oti einai vazeli
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.pao.gr
Athinaios 13
Admin
Athinaios 13


Αριθμός μηνυμάτων : 462
Ηλικία : 34
Location : Athens
Registration date : 08/11/2007

Δεν φταίς εσύ...Εγώ φταίω Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δεν φταίς εσύ...Εγώ φταίω   Δεν φταίς εσύ...Εγώ φταίω Icon_minitimeΤρι 18 Μαρ 2008, 14:37

καταρχάς όποιος δηλώνει ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ δεν είναι ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ.
Αυτή η λέξη πρέπει να διαγραφεί απο το λεξικό μας. Είμαστε ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΙ και μόνο!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://panathinaikos.forumotion.com
nikosx13
Πρωτάρης
nikosx13


Αριθμός μηνυμάτων : 7
Ηλικία : 39
Location : irakleio kri tis
Σύνδεσμος /Club : palefip irakleiou kritis
Registration date : 17/03/2008

Δεν φταίς εσύ...Εγώ φταίω Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δεν φταίς εσύ...Εγώ φταίω   Δεν φταίς εσύ...Εγώ φταίω Icon_minitimeΤρι 18 Μαρ 2008, 14:40

kala ta les esu alla orismeni vromiarides den to katalavenoun
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.pao.gr
 
Δεν φταίς εσύ...Εγώ φταίω
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Panathinaikos A.C. Fans Community :: Παναθηναικά :: Απόψεις...-
Μετάβαση σε: